Vijf Heiligen Parochie

SAMEN MET ANDEREN OP WEG GAAN

tegel scholen glasinlood

Scholen en Parochie

Op de meeste scholen binnen onze Vijf Heiligen Parochie wordt in een schooljaar gewerkt aan het thema 'Verbondenheid'. Om ook de verbondenheid tussen de scholen en de parochie groter te maken zijn er projecten ontwikkeld waarbij zowel kinderen en leerkrachten als pastores en vrijwilligers betrokken zijn. Uitgangspunt is dat deelname op vrijwillige basis is.

De projecten worden vanuit de parochie aangeboden aan de scholen. Wanneer leerkrachten dit willen, kunnen zij zich inschrijven met hun klas. In onze brochure leest u welke projecten er zijn, voor welke groepen van de basisschool ze bedoeld zijn en wanneer ze uitgevoerd kunnen worden. Uiteraard kunnen projecten eventueel ook op een voor de groep passend moment uitgevoerd worden. Wij hopen dat u ook in het nieuwe schooljaar weer met genoegen zult werken met onze projecten.

 

Projecten: Hoe en Wat?

  • De projecten zijn opgezet om in een korte periode uit te voeren.
  • De leerkrachten bepalen zelf hoeveel tijd zij aan het project besteden en welke opdrachten zij uit het materialenpakket kiezen om aan bod te laten komen in hun eigen groep.
  • Voor elk project wordt het benodigde materiaal meegeleverd.
  • Het leerlingenmateriaal kan door de leerkracht gekopieerd worden.
  • Voor ieder project wordt steeds gezocht naar mogelijke contacten tussen de school en de parochie. Daarbij is niet alleen gedacht aan bezoeken van de pastores in de klas of bezoeken van de klas aan de kerk.
  • Ook worden uit onze parochie gasten in de klas uitgenodigd die vanuit hun eigen expertise een bijdrage willen leveren aan het project.
  • Bij de start van alle projecten krijgen de kinderen een brief mee naar huis, zodat ouders weten aan welk project hun kind gaat deelnemen.
  • Na afloop vullen de leerkrachten een evaluatieformulier in. De werkgroep gaat daarna met de verbeterpunten aan de slag om de projecten voor het volgende schooljaar weer te optimaliseren.

Werkgroep Coördinatie Scholen/Parochie

De werkgroep coördinatie Scholen/Parochie is ontstaan om gedurende de advent en de veertigdagentijd een gezamenlijk project aan de basisscholen en de parochies aan te bieden. Daarbij werd gezocht naar mogelijkheden om de samenwerking tussen de scholen en de parochie gestalte te geven. In de werkgroep zitten enkele mensen uit het onderwijs, de pastoraal werker en enkele vrijwilligers uit de parochie. Inmiddels heeft de werkgroep gezorgd voor een gevarieerd aanbod van projecten. 

Ja, onze school wil deelnemen aan een project!

Deelnemen aan een project is heel eenvoudig.

  • Stuur een e-mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. t.a.v. Werkgroep Scholen/Parochie.
  • Of neem contact met ons op. Ga voor de contactmogelijkheden naar onze contactpagina

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.