Vijf Heiligen Parochie

SAMEN MET ANDEREN OP WEG GAAN

Zoeken

Fotoalbum

Eerste H. Communie

'Je doet je Eerste H. Communie’ zo wordt vaak gezegd.
De Eerste H. Communie is na het H. Doopsel het tweede sacrament. Als uw kind in groep 4 van de basisschool zit, kan uw kind de Eerste H. Communie ontvangen. 

Uw kind ontvangt dan voor de eerste keer de hostie. Dat is brood, maar geen gewoon brood. De priester heeft over dit brood een bijzonder gebed uitgesproken, het brood is nu geconsacreerd en is nu een teken van Jezus geworden. Als je dan de hostie krijgt uitgereikt, is dat dan een ontmoeting met Jezus. Dat is een heel bijzonder moment, een heilig moment zeggen we ook wel. 

De kinderen mogen voor het eerste helemaal meedoen in een viering. Voor de eerste keer de hostie ontvangen is dus best een belangrijke feestelijke gebeurtenis voor de kinderen en hun ouders, maar ook voor onze parochiegemeenschap.

 

Voorbereiding

Voor de Eerste H. Communie is wel een goede voorbereiding nodig, deze gebeurt samen met de kinderen, ouders, het pastoraal team van de parochie en de vrijwilligers van Wonderzoeken VHP, het familiepastoraat van onze parochie. Een voorbereiding waarbij we verbinding zoeken tussen het dagelijks leven en de wereld van geloven, de wereld van de kerk. 

Familiepastoraat

Het familiepastoraat organiseert meerdere bijeenkomsten, die bestaan uit het samenkomen rond bepaalde thema’s zoals bv. Werelddierendag, zorg voor de natuur, zorgen voor elkaar, maar ook kerkelijke thema’s zoals bidden, het Doopsel, de Eerste H. Communie en er komen ook speciale vieringen met Kerstmis, Pasen en Pinksteren.

Bijeenkomsten

Er zijn alles bij elkaar zo’n 8 bijeenkomsten voor kinderen die zijn aangemeld voor de Eerste H. Communie. Er wordt verwacht dat de kinderen 5 van de 8 bijeenkomsten volgen. Dit wordt bijgehouden door de parochie aan de hand van een stempelsysteem. En dan…. dan mag je de Eerste Communie ontvangen.

Start Familiepastoraat

Voor de eerste ontmoeting en eerste stempel ben je al welkom bij de openingsviering van het familiepastoraat. Deze gezinsviering met Kerstmis vindt plaats op 24 december om 18.30 uur in de H. Gummaruskerk in Wagenberg. Onder de tegel Familiepastoraat vind je het verdere programma en de data van de verschillende bijeenkomsten.

Wil je de Eerste H. Communie doen?

  • Je kunt je Eerste H. Communie doen, als je 5 keer aanwezig bent geweest bij een viering en/of ontmoeting van het Familiepastoraat.
  • Je mag zelf weten wanneer je aan de voorbereiding begint.
  • Je kunt je Eerste H. Communie doen in een aantal weekendvieringen:
    Maandag 20 mei 2024 , Tweede Pinksterdag,in Wagenberg
    Zaterdag 1 juni 2024 in Terheijden
    Zondag 16 juni 2024 in Made

Aanmelden

Aanmelden voor het Eerste H. Communie kan door het digitale Inschrijfformulier 'Communie in te vullen.

Kosten

Op onze pagina tarieven leest u meer over de kosten.

Verdere informatie

 

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.